• HARMONOGRAM

• DNI PATRONA SZKOŁY

WSTRZYMAŁ SŁOŃCE RUSZYŁ ZIEMIĘ POLSKIE GO WYDAŁO  PLEMIĘ

W terminie od 21.02.2022 do 25.02.2022 obchodzone będą Dni  Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie uczniom postaci  Mikołaja Kopernika, jego osiągnięć oraz czasów w których żył.

W związku z tym proponujemy następujące działania do przeprowadzenia z uczniami w okresie poprzedzającym ,,Dni Patrona”:

21.02.2022 - poniedziałek

Zorganizowanie w klasopracowniach gazetek poświęconych postaci Mikołaja Kopernika – odpowiedzialni wychowawcy klas 0 -8.

22 .02.2022 – wtorek

Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas 0-8. Wykonanie prac plastycznych, makiet, plakatów,  rzeźb z masy solnej w dowolnej technice i z wykorzystaniem różnorodnych materiałów na temat:

• PLANETY UKŁADU SŁONECZNEGO
            • PORTRET MIKOŁAJA KOPERNIKA
            • KOSMICZNE RAKIETY

Prace wykonujemy indywidualnie. Każda praca ma zawierać imię, nazwisko, klasę ucznia, który ją wykonał. Prace składamy do dnia 25 lutego 2022 roku. Uczniowie klas 0-3 do wychowawców, klas  4-8 do pani Violetty  Śląskiej – Erens, pani Magdaleny Stachuli  lub do wychowawców.

23.02.2022 – środa

Warta honorowa przy  tablicy Mikołaja Kopernika po dwóch reprezentantów z klas IV – VII – odpowiedzialni wychowawcy klas 4-7. Proszę o wypełnienie harmonogramu warty, dopilnowanie warty uczniów.

Uczniowie w stroju galowym, sztandar, szarfy.

Wystawa prac, przygotowanie dyplomów i nagród – odpowiedzialni  SU.

24.02.2022 – czwartek

Klasowe konkursy wiedzy o M. Koperniku dla uczniów klas I- III - odpowiedzialni wychowawcy.

25.02.2022 – piątek

Podsumowanie tygodnia . Zorganizowanie wystawy plastycznej. Wyłonienie zwycięzców.

Rozdanie nagród – odpowiedzialni SU

Wszystkie prace zostaną wywieszone na tablicach znajdujących się na terenie szkoły i wykorzystane do dekoracji  w czasie obchodów ,,Dni Patrona Szkoły”.

Z góry dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i współpracę: dzieciom, rodzicom i nauczycielom

• Ślę Ci moją walentynkę,

zrób więc do mnie słodką minkę,

daj buziaka albo dwa

i niech nasza miłość trwa, życzy klasa 1A.

• Narodowe Święto Niepodległości SP8 dla Niepodległej.

•     Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia Szkoła Podstawowa nr 8 w Stargardzie  zorganizowała działania upamiętniające 103 rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem.

W tygodniu poprzedzającym święto, uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali tematyczne gazetki, prezentacje multimedialne, rozmawiali o bohaterstwie i patriotyzmie, wykonywali przepiękne biało czerwone kotyliony i zgłosili swoje uczestnictwo do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

10 listopada punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły,   odświętnie ubrani,  z przypiętymi kotylionami odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Reprezentacja pocztu sztandarowego sprawowała wartę honorową przy godle szkoły.  Po hymnie  odbyły  się uroczyste występy. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy 1a prezentując  utwór  muzyczny „Kto Ty jesteś”?  Władysław Bełzy. Utwór wykonany przez dzieci wywołał wzruszenie i jeszcze bardziej podkreślił doniosłość tego dnia. Następnie uczniowie koła wokalnego przepięknie zaprezentowali pieśni patriotyczne, porywając do wspólnego śpiewania zgromadzoną publiczność a uczennice z klasy 4a zaprezentowanym tańcem,  wprowadziły publiczność w nostalgiczny nastrój.

Uwieńczeniem uroczystości były występy naszej szkolnej perkusistki Julii Kaniowskiej uczennicy klasy 4b. Julia zaprezentowała przygotowane przez siebie utwory muzyczne.  Została nagrodzona wielkim aplauzem i gromkimi brawami.

Dzień ten był prawdziwą lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości składamy hołd tym, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

• Kotyliony

• Pierwszaki dzielnie przygotowują się do Dnia Niepodległości. Nasze własnoręcznie wykonane kotyliony.

• Szkolne obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych.

• Nasza biblioteka jak co roku włączyła się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Jest to stała impreza czytelnicza. W ramach tej akcji od 22.10.2021 do końca miesiąca odbywało się szereg wydarzeń czytelniczych.

Przygotowana została wystawa pt. ,,Książka z autografem”, na której prezentowane były zbiory z podpisem autora. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem uczniów.

W klasach  czytano bajki a na przerwach w bibliotece uczniowie wykonywali zakładki do książek oraz bajkowe kolorowanki, odgadując przy okazji tytuły bajek. Wizyta w bibliotece kończyła się słodkim poczęstunkiem i drobnym naklejkowym upominkiem.

• Konkursy Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

• 18 - 22.10.2021r. w naszej szkole zostały zorganizowane przedmiotowe konkursy dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego - etap szkolny.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursach przedmiotowych.

Poniżej lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

Język polski:

Hubert Niewiadomski