• AKCJA ŻONKILE

• Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Żonkile, której w tym roku hasłem przewodnim była Miłość.

Celem akcji Żonkile, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, jest przypomnienie warszawiakom oraz mieszkańcom innych polskich miast mało znanej karty w historii stolicy – Powstania w Getcie Warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 r.

Marek Edelman, jeden z przywódców Powstania, co roku składał w miejscach pamięci związanych z zagładą Żydów bukiet żółtych kwiatów; często właśnie żonkili.

Kwiaty te symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica Powstania. Odwołując się do tego prostego, a zarazem wyrazistego symbolu uczniowie naszej szkoły wraz         z nauczycielami wykonali przepiękne żonkile symbol Powstania w Getcie Warszawskim.

#ŁączyNasPamięć # AkcjaŻonkile

• NIETYPOWA LEKCJA HISTORII - PROJEKT EDUKACYJNY

• W miesiącu marcu i kwietniu uczniowie SP 8 uczestniczyli w projekcie „Dostęp do Morza – jak zbudowano potęgę gospodarczą polskiego Pomorza”. Były przeprowadzone zajęcia edukacyjne przybliżające historię powstania miasta i portu Gdyni . Wszyscy otrzymali podręcznik i  DVD  z historią miasta  oraz portu.

Ponadto w klasach młodszych uczniowie  wykazali  się talentem plastycznym projektując  NOWY HERB DLA GDYNI. Uczestnicy tego konkursu otrzymali nagrody i  dyplomy.

Można było także obejrzeć na Rynku Staromiejskim w Stargardzie  do 28 marca ogólnodostępną wystawę plenerową DROGA DO MORZA , będącą podsumowaniem  działań o historii Gdyni.

W naszej szkole projekt został przeprowadzony przez nauczycieli:

- w klasach I-IV- p.A.Makowską,

-w klasach V-VIII –p.A.Grzelka.

• KONKURS RECYTATORSKI

• Dnia 1 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów kl. 4-7.

Wiktoria Rataj i Hania Cieślak będą reprezentować naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie.

• WYCIECZKA KLAS III

• W czwartkowy poranek uczniowie klas trzecich odwiedzili Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli spektakl pt. "Tu rządzą lalki". Sztuka ukazała nam, że lalki mają duszę i pozostawiła z pytaniem: Czy warto być marionetką?

W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w Mc Donaldzie. Pełni wrażeń i nie tylko... wróciliśmy do szkoły.