• DNI PATRONA NASZEJ SZKOŁY

• W poniedziałek 07.03.2022 roku, w naszej szkole odbył się uroczysty apel, poświęcony podsumowaniu Tygodnia z Mikołajem Kopernikiem.

W trakcie tego szczególnego czasu, uczniowie z klas 0 - 8  wzięli udział w wielu konkursach i przedsięwzięciach. Podczas apelu wszyscy wyłonieni zwycięzcy zostali wyróżnieni oraz nagrodzeni. W konkursie plastycznym, który został podzielony na trzy kategorie:

PORTRET MIKOŁAJA KOPERNIKA, PLANETY - UKŁAD SŁONECZNY, RAKIETA KOSMICZNA, wzięło udział 120 uczniów.

Wyłonienie zwycięzców pośród uczniów z klas I-III, którzy brali udział w konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku, było nie lada wyzwaniem.

Dzieci wykazały się dużą spostrzegawczością, umiejętnością aktywnego słuchania oraz świetną pamięcią. Dziękujemy za zaangażowanie, liczną frekwencję oraz przepiękne prace.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do wzięcia udziału w nadchodzących imprezach i konkursach.

KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU KLASY 1-3KLASA

NIKOLA HAWRYSZKO 1B

LENA ZAGOZDA 3A

NATALIA MIELNICZEK 2B

KATEGORIA - PLANETY - UKŁAD SŁONECZNY:

AGATA KUBICKA 1B

ANTONINA JASKÓLSKA 0A

TOMASZ PIONTKE 0A

WOJCIECH NOWACZYK 3B

II miejsce:

WIKTORIA RATAJ 4A

WIKTORIA HUSAK 0A

MIKOŁAJ GRZELAK 3BIII

miejsce III:

LIWIA NYKOŁAJCZUK 0A

ADA KANTANISTY 1B

NINA URBAŃSKA OA

ZUZANNA GĘBALA 2B

KARINA ANUSZKIEWICZ 3B

OLIWIA WYGODNA 2A

HANNA SEMCZYSZYN 3A

TOMASZ DAWIDOWICZ 3A

MAKSYM OSTAPENKO 3

BKATEGORIA - RAKIETA KOSMICZNA:

LENA FABICKA 0B

OKTAWIAN KOSTRZEWSKI 1B

MAKSYMILIAN CYGAN 1A

II miejsce:

GABRIELA KRÓLAK 1A

JAGODA WIKLAK 1A

MICHALINA JÓŹWIAK 1A

III miejsce:

ALICJA KRAUZE 1A

MICHAŁ KURYŚ 1A

ALEKSANDER WESOŁOWSKI 1B

OLIWIA BARTKOWIAK 1A

ALEKS KASPRZYK 1A

BARTOSZ SZUNEJKO 1A

KORNEL OPAŁKA 1A

WIKTOR BONDAROWICZ 1A

OSKAR FABICKI 4B

• „TYDZIEŃ Z BAŚNIĄ” W BIBLIOTECE

• W dniach  28.02.2022-07.03.2022  w bibliotece szkolnej odbyła się impreza czytelnicza „Tydzień z baśnią”. Na przerwach uczniowie wykonywali baśniowe zakładki oraz zapoznawali się z baśniami różnych autorów z różnych stron świata wyeksponowanych na wystawie. W klasach młodszych  uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w konkursie ze znajomości baśni Andersena.

• ZAPRASZAMY SERDECZNIE

• Drzwi i serca stargardzkich szkół otwarte dla dzieci z Ukrainy.

Szkoły Podstawowe w Stargardzie zapraszają wszystkich uczniów przybyłych z Ukrainy. Dla każdego przygotowane będą podręczniki, zeszyty i niezbędne przybory.

Zapisy uczniów w wieku 6-15 lat (od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00):

Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Stargardzie Ratusz (ul. Rynek Staromiejski 1)tel. +48 91 814 39 12, +48 91 814 39 13, +48 91 814 39 14 i +48 91 814 39 15.

Pod podanymi numerami telefonów udzielamy wszelkich informacji dla rodziców i opiekunów przyszłych uczniów z Ukrainy.

Двері та серця шкіл Старгарда відкриті для дітей з України.

Початкові школи в Старгарді запрошують усіх учнів з України. Підручники, зошити та необхідний посуд підготують для кожного.

Реєстрація учнів у віці 6-15 років (з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 16:00):

Управління Освіти Комунального Управління в Старгарді Ratusz (ul. Rynek Staromiejski 1)tel. +48 91 814 39 12, +48 91 814 39 13, +48 91 814 39 14 i +48 91 814 39 15

За вказаними номерами ми надаємо всю інформацію для батьків та опікунів майбутніх учнів з України.

• Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

• Uczniowie klas 1a oraz 1b odwiedzili dziś Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie. Spektakl pt. „ Matylda mierzy wysoko”wzbudził w nas wszystkich wiele emocji i skłonił do refleksji nad relacjami międzyludzkimi. Udało nam się zrobić zdjęcia z jedną z aktorek. Zjedliśmy i wypiliśmy same pyszności oraz wróciliśmy w dobrym nastroju do Stargardu.

• DNI PATRONA SZKOŁY

• W terminie od 21.02.2022 do 25.02.2022 obchodzone były w naszej szkole Dni Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika.

Uczniowie podczas całego tygodnia mogli zapoznać się oraz przybliżyć sobie postać tego wybitnego astronoma. Działania, które zostały przeprowadzone według harmonogramu, angażowały do współpracy uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

Dzieci przygotowywały gazetki klasowe poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.

Brały udział w konkursie plastycznym. Prace były wykonywane indywidualnie i obejmowały tematykę: Mikołaj Kopernik, Układ Słoneczny, rakiety.

W środę 23.02.2022 uczniowie klas IV - VII dokonywali zaszczytnego obowiązku pełnienia warty honorowe podczas przerw pod tablicą Mikołaja Kopernika.

Wisienką na torcie tego fantastycznego tygodnia, był konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku w klasach I - III.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i współpracę dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom

Zwycięzcy niebawem zostaną ogłoszeni i nagrodzeni.