• Warsztaty klasy 6a

• Uczniowie klasy 6 a odwiedzili Centrum Nauki Filary, gdzie wzięli udział w warsztatach LEGO.

Poznali legendy związane z zabytkami Stargardu, stworzyli budowle z klocków LEGO, a następnie opisali swoje zmagania w opowiadaniach twórczych.

• Konkurs recytatorski

• Dziś odbył się konkurs recytatorski "Orły Poezji Patriotycznej" zorganizowany przez Stowarzyszenie Polski Klub Patriotyczny Stargard.

Naszą Szkołę reprezentowały: Zofia Jęksa z klasy 3b, Julia Opałka z klasy 6a i Hanna Semczyszyn z klasy 4a. Hanna Semczyszyn zajęła II miejsce.

• Wycieczka klas II

• To był prawdziwy Dziki Zachód… piach, słońce, szeryf, kowboje, złoto, napad na bank i MY dzieciaki z 2 a i 2 b . Było super!!!!

• Konkurs recytatorski

• Dnia 18 maja odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Decyzją jury cztery równorzędne wyróżnienia otrzymały: Aniela Kmiecik (PM nr 5 z oddziałami integracyjnymi), Marika Płuciennik ( PM nr 3), Maja Stera (PM nr 6) i Zofia Wiśnios (SP . Gratulujemy!!!

• I miejsce

• Dnia 18.05.2023r. odbył się XXVII Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny "Czy znasz Morze Bałtyckie i wybrzeże szczecińskie?"

Wyniki: 1 miejsce SP 8, 2 miejsce SP 5, 3 miejsce SP 9 .

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6a: Hanna Bryszewska i Adam Michałek. GRATULACJE.

• II miejsce

• 12 maja w SP 2 w Stargardzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Jak to jest być człowiekiem?". Naszą szkołę reprezentowały znakomite: Wiktoria Rataj, Amelia Schulen oraz Julia Opałka.

Wiktoria Rataj zajęła II miejsce!

Gratulujemy!

• III miejsce

• Serdeczne gratulacje dla Kornela Opałki z klasy 2a za zajęcie 3 miejsce w konkursie plastycznym

„Poznaj – Zrozum – Zaakceptuj AUTYZM” organizowanym przez OREW w Stargardzie.

Wielkie gratulacje!!!!

• Nasi Sportowcy

• Wyniki Indywidualnych zawodów LA.

Zdobyliśmy, aż 11 medali!!

Chłopcy się spisali!

W biegu na 100m kolejno II i III miejsce zajęli: Leonard Bykowski i Alan Pacak.

W rzucie oszczepem wygrał: Maksym Borkowski, a Stepan Malanchuk zajął III miejsce.

W rzucie dyskiem: Stepan Malanchuk zajął II miejsce.

Oskar Ptak zaś wrócił z III miejscem w biegu na 2000m.

Bartek L. zajął III miejsce w skoku wzwyż.

Wisienką na torcie była sztafeta 4x100m w składzie: Leonard Bykowski, Wiktor Wlazłowski, Filip Stechera i Alan Pacak, gdzie zajęliśmy II miejsce.

Serdecznie gratulacje dla chłopców .

Czekamy na drużynowe zawody w następnym tygodniu!!!!!

• Konkurs Recytatorski

• Dnia 8 maja w zerówkach odbył się konkurs recytatorski. Pierwsze miejsce zajęła Amelia Gębala, drugie Zofia Wiśnios, a trzecie Anastazja Grzelak. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Gratulujemy

• ,,O Nagrodę Cukrowej Głowy''

• 28 kwietnia 2023 roku w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się XXVI Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych „O Nagrodę Cukrowej Głowy”, którego organizatorem jest nasza szkoła.

Prezentacjom zespołów przyglądały się:

- pani Joanna Matuszak i Magdalena Myszkiewicz (aktorki - Teatr Współczesny w Szczeci-nie),

- pani Beata Śpiechowicz (animatorka kultury - Książnica Stargardzka),

Jury bardzo wysoko oceniło występy młodych aktorów, którzy wykazali się odwagą, entuzjazmem i zaangażowaniem. Doceniło także pracę opiekunów grup, ich wkład w przygotowanie scenografii i opracowanie muzyczne.

„Cukrową Głowę”, której fundatorem jest Cukrownia Kluczewo, otrzymała grupa teatralna "Maska" z SP 8 w Stargardzie za spektakl pt. "Mały Książę w świecie dorosłych" w reżyserii p. Ewy Wiaderek i Iwony Wiśniewskiej. Wyróżniony również został zespół teatralny "Bajkoludki" z SP w Pęzinie za sztukę pt. "O dwóch takich, co ukradli księżyc" w reżyserii pani Doroty Nowak.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe (fundator Gmina-Miasto Stargard) za najlepsze kreacje aktorskie:

- Wojciech Haziak (SP8) - Pilot,

- Julia Jacewicz (SP Pęzino) - Jacek,

- Oliwia Lisiecka (SP Pęzino) - Placek,

- Fabian Pych (SP Pęzino) - Osioł,

- Karolina Mikuła (SP Specjalna) - Solistka,

- Zuzanna Skorupa (SP Specjalna) – Kwiatek,

- Hanna Kubicka (SP Kunowo) –wokal,

- Marcelina Adamczyk (SP Kunowo) – wokal,

- Julia Sobczyńska (SP Kunowo) – baletnica, Świtezianka.

Zwycięski zespół będzie reprezentował powiat stargardzki w Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskich Zespołów Teatralnych w Świdwinie.