• BUDŻET OBYWATELSKI

• Szkoła Podstawowa nr 8 w Stargardzie prosi o oddanie głosów w Budżecie Obywatelskim 2024 na następujące projekty

1.Aktywność na świeżym powietrzu - boisko wielofunkcyjne

2.ABCD doposażenie strefy relaksu

Bezpośredni link do oddania głosu internetowo

Papierowe karty do głosowania dostępne w sekretariacie szkoły.

Głos może oddać każdy mieszkaniec Stargardu oddając tzw. złoty głos na projekt:

Aktywność na świeżym powietrzu - boisko wielofunkcyjne

Głosowanie odbywa się w dniach od 26.06.br. do 17.07.br., ale Ty nie czekaj oddaj głos już dziś.

LICZY SIĘ KAŻDY GŁOS!!!

• Zakończenie

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 23 czerwca 2023 r.

Godz. 9:15 – klasy 8

Godz. 10:15 – klasy 1-7

• Życzliwi uczniowie

• Najżyczliwsi uczniowie w naszej szkole.

Miejsce 1. Nikodem Szendzielarz

Miejsce 2. Hanna Grabowska

Miejsce 3. Lena Zagozda

• Gratulacje

• Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce w Goleniowie.

Maksym Borkowski zajął 4 miejsce w rzucie oszczepem, rzucając na odległość 27,97 m.

Gratulujemy życiowego rekordu i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• Zebranie

• Dnia 21.06.2023 r. ( środa ) o godz. 15:10 odbędzie się zebranie rodziców przyszłorocznych zerówek.

Serdecznie Zapraszamy.

• Wycieczka do Sądu Rejonowego w Stargardzie

• W dniu dzisiejszym klasa 8a uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego w Stargardzie.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, poznanie przebiegu procesu sądowego, struktury organizacyjnej sądu.

Mieliśmy okazję zobaczyć: sale rozpraw, pokój przesłuchań z lustrem weneckim oraz areszt.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda codzienna praca sędziego, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości i co grozi nieletnim za łamanie prawa.

Kulisy pracy sądu zrobiły na uczniach duże wrażenie.

Wycieczka była interesującą formą zdobycia wiedzy na temat roli prawa w naszym życiu.

• Konkurs matematyczyny

• Dzisiaj, 7 czerwca, kiedy to większość uczniów jest już jedną nogą na wakacjach czterech chłopców z klas ósmych wzięło udział w I Powiatowym Konkursie Matematycznym w Zespole Szkół nr 1 w Stargardzie!

To Mateusz Husak, Rafał Kawa, Fabian Twarowski i Bartosz Zakrzewski.

Jedno z zadań na rozgrzewkę przynieśli dla Was.

Czy znacie już hasło?

Gratuluję:) Izabela Nowak;)

• Wycieczka do Wolina i Międzyzdrojów

• Wycieczka do Wolina i Międzyzdrojów uczniów klas 6 a i 7 a.

Nie zabrakło pobytu na plaży, gry terenowej, zwiedzania średniowiecznej osady i atrakcji na historycznym placu zabaw.

To był dzień pełen wrażeń!!!!

• Gra Harcerska klas IV

• Klasy IV brały udział w Stargardzkiej Grze Harcerskiej przygotowanej przez drużynową Ewę i jej harcerzy. Poznały historię Stargardu, przy czym dobrze się bawiły. Następnie uzupełniły spalone kalorie obiecanymi lodami

• Wycieczka klas trzecich do Poznania.

• Wycieczka klas trzecich do Poznania. Na Stary Rynek, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Malta, przejażdżka kolejką wąskotorową i ZOO.

Ciekawostka z Muzeum fortepian, na którym siedmioletni Chopin grał swój pierwszy koncert i skrzypce, które otrzymał jedenastoletni Wieniawski w nagrodę dla najlepszego skrzypka kończącego Konserwatorium w Paryżu.

• Dzień Dziecka w 7a

• Dzień Dziecka klasy 7a, czyli moc atrakcji takich jak: piknik, piesza wędrówka na lody, międzyklasowe rozgrywki siatkówki i zwycięstwo oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek i wspólnym śpiewaniem.