• Warsztaty profilaktyczne

• Dnia 29.11.2022r. klasa 8A uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych - ,,Koleżanko, kolego alkohol to nic dobrego" organizowanych przez Stargardzkie Centrum Nauki FILARY.

• ALFIK MATEMATYCZNY

• Dzisiaj 23 listopada chętni uczniowie klas 5a, 8a i 8b wzięli udział w XXVIII edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "Alfik Matematyczny".

Wyniki poznamy za około 8 tygodni.

Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

Izabela Nowak

• III MIEJSCE

• 17 listopada 2022r. uczennice: Hanna Semczyszyn, Hanna Siemińska i Wiktoria Kotarska uczestniczyły w konkursie wiedzy o Janie Brzechwie organizowanym przez nauczycielki Szkoły Podstawowej w Kunowie. Dziewczęta wspaniale reprezentowały naszą szkołę, wykazały się dużą wiedzą o autorze "Akademii pana Kleksa".

Hania Siemińska zajęła III miejsce w kategorii indywidualnej.

Brawo!

• ŚWIĄECZNA PACZKA

• Szkolne koło PCK rusza z kolejną edycją akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA.

W ramach tej akcji odbędzie się zbiórka darów na rzecz Seniorów z Dziennego Domu Pobytu dla Osób Starszych w Stargardzie.

Miejsce zbiórki: SP8 - świetlica szkolna

Czas akcji : zbiórka do 19.12.22

Lista produktów, które zbieramy:

- konserwy mięsne / konserwy rybne

- gotowe obiady w słoikach

- makarony, ryż, kasza

- soki, napoje

- słodycze

- herbata, kawa zbożowa, kawa naturalna

- galaretki, kisiele

- artykuły higieniczne i chemia: szampony, mydła, żele do kąpieli, dezodoranty, kremy do rąk, proszki, płyny do płukania

- książki o różnej tematyce

- gazety tematyczne ( np. ogrodnicze, budowlane, robótki ręczne itp. )

- krzyżówki

- włóczka.

Z góry dziękujemy za każdą okazaną pomoc.

Opiekun i członkowie SKPCK

• Szczepienia przeciw grypie

• Przez ostatnie dwa miesiące ok. 680 tys. osób zachorowało na grypę .

1806 trafiło do szpitali z powodu ciężkiego przebiegu choroby.

Chroń siebie i bliskich.

Zaszczep się przeciwko grypie !!!

• Stargardzka Scena Młodych

• Szanowni Państwo,

przed nami kolejna odsłona Stargardzkiej Sceny Młodych, na którą zapraszamy serdecznie 4 grudnia o godz. 17:00 na małą scenę Stargardzkiego Centrum Kultury. Przed nami spektakl oraz wystawa grafiki - wszyscy to młodzi stargardzianie!

• TALENCIAKI

• Nasza szkoła bierze udział w wyjątkowym projekcie organizowanym przez sklep Lidl Polska.

Szkoły Pełne Talentów - to akcja, dzięki której dzieci z naszej Szkoły mogą otrzymać sprzęt sportowy i elektroniczny najwyższej jakości.

Robiąc codzienne zakupy, jesteśmy w stanie zmieniać na lepsze obraz naszych małych ojczyzn, a tym samym przyczyniać się do tworzenia lepszych warunków do kształcenia i rozwoju naszych dzieci.

Akcja rozpoczyna się 05.09.2022r., będzie polegała na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły.

Talenciaki otrzymuje się za KAŻDE 50 ZŁOTYCH WYDANE NA ZAKUPY zawierające MINIMUM JEDEN OWOC LUB WARZYWO.

Koniec wydawania Talenciaków zaplanowane jest na 13.11.2022r.

Pudełka na Talenciaki będzie można znaleźć na stoliku przy wejściu głównym oraz w pokoju nauczycielskim (kupony będzie można przekazać nauczycielowi bądź wychowawcy).

Serdecznie zapraszamy do akcji, dzięki której nasze Dzieci, mogą zyskać wspaniałe nagrody.

Każdy zarejestrowany Talenciak to los w Wielkiej Szkolnej Loterii, do wygrania m.in kompletnie wyposażona sama komputerowa czy boty edukacyjne.

• ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA !

• Zachęcamy serdecznie do głosowania na projekt: ,, Aktywność to podstawa – rozbudowa strefy sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8 – kontynuacja II etapu'' oraz ,,Aktywność i relaks na świeżym powietrzu – siłownia plenerowa wraz ze strefą relaksu przy Szkole Podstawowej nr 8 – II etap''.

W dniach 18.07 - 05.08 br. będzie można oddawać  głosy,  przez stronę internetową  lub na kartach do głosowania.

Karty do głosowania dostępne będą w sekretariacie szkoły, każdy może je odebrać.

Mieszkańcy z innego obszaru Stargardu ( jak Kluczewo-Lotnisko) mogą oddać złoty głos na projekt boiska do czego zachęcamy.

Zasady głosowania i regulamin dostępne są pod linkiem: https://stargard.budzet-obywatelski.org/

LICZYMY NA WAS !

• III miejsce

• Nasi uczniowie: Małgorzata Borowska, Natalia Stachoń, Olga Wieczorek, Jakub Stachera, Bartłomiej Lewandowski zajęli III miejsce w konkursie Znam Stargard, organizowanego przez Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta Stargard.

Głównym tematem tegorocznej odsłony konkursu była kolegiata – nasz pomnik historii. Uczestnicy zabawy m.in. rozwiązywali rebusy, układali krzyżówki i pisali wiersze. Za każde zadanie przyznawano punkty. W ramach rywalizacji była również gra terenowa.

W konkursie brali udział uczniowie miejskich podstawówek – maksymalnie 5-osobowe grupy z każdej szkoły. O zwycięstwie decydowała suma punktów z wszystkich zadań.

W nagrodę nasi uczniowie wraz z opiekunem panią Agnieszką Grzelka wybrali się na przejażdżkę z prezydentem Rafałem Zającem w roli przewodnika i Ewą Sową, jego zastępcą.