• II miejsce

• Wielką niespodziankę sprawili nam uczniowie klas 8.

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zostali Wicemistrzami w siatkówce w powiecie !

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów sportowych!

• Spotkanie autorskie

•      Dnia 14.12.2022 odwiedziła grupy przedszkolne pani Małgorzata Narożna. Jest to autorka niezwykłych przewodników po Szczecinie z serii  „ FIKAMY ‘’. Pani Małgorzata prowadzi również  Kluboksięgarnię Fika w Szczecinie.

Ciocia Fika ,jak sama  siebie nazywała,opowiadała przedszkolakom ciekawe historie wzięte ze stron swoich książek i nie tylko.

Zafascynowane dzieci zadawały wiele pytań i z radością uczestniczyły w spotkaniu ,które inspirowało do poznawania  świata książek,ich bohaterów, rozwijania  wiedzy o swojej miejscowości,  o Szczecinie i otaczającym świecie.

Spotkanie w obu grupach zakończyło się pamiątkowym , wspólnym zdjęciem a odbyło się w ramach programu wieloletniego- „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

• WICEMISTRZOWIE

• Dnia 13 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się rozgrywki w siatkówce „4-siatkarskie”w ramach Igrzysk Dzieci. Miło nam poinformować, że chłopcy z naszej szkoły zajęli 2 miejsce i tym samym zostali Wicemistrzami w powiecie !!!!

Serdecznie gratulujemy!!!!!!!

• III miejsce

• Wiktoria Rataj zajęła III miejsce w konkursie „Poezji Adama Mickiewicza” organizowanym przez I LO

w Stargardzie. BRAWO

• Mikołajki

• Mikołajkową niespodzianką na dzisiejszych lekcjach matematyki zostali mile zaskoczeni uczniowie najstarszych klas w naszej szkole.

Klasa 7a przenosząc się do różnych, ciekawych miejsc na świecie za sprawą magicznych okularów Class VR poszukiwała określonych rodzajów trójkątów oraz poznawała nowe zagadnienie matematyczne dotyczące figur przystających.

Natomiast klasy ósme podróżując w okularach Class VR m.in. po europejskich stolicach wypatrywały w ich pięknej architekturze sześcianów, prostopadłościanów i innych graniastosłupów. Trenowały rozpoznawanie i odpowiednie nazywanie brył.

Uczniowie byli zgodni co do tego, że był to niewątpliwie bardzo ciekawy prezencik mikołajkowy.

Izabela Nowak

• Lekcja matematyki

• W naszej szkole odbyły się niezwykle fascynujące zajęcia z matematyki w klasie 8b z okularami Class VR. Uczennice udały się w niesamowitą podróż po świecie w poszukiwaniu graniastosłupów. Były zachwycone.

Na lekcjach matematyki pomogą teraz swoim koleżankom i kolegom przeżyć tę wspaniałą przygodę z okularami Class VR.

Izabela Nowak

• Warsztaty profilaktyczne

• Dnia 29.11.2022r. klasa 8A uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych - ,,Koleżanko, kolego alkohol to nic dobrego" organizowanych przez Stargardzkie Centrum Nauki FILARY.