• Słodki kęs

• Słodki Kęs 2024 podsumowany .

Panie Klaudia Chrin i Justyna Garbiak - przedstawicielki Rady Rodziców , przekazały wyniki

ZEBRALIŚMY 3006,70gr!!!.

Kwota zostanie podzielona na trzy równe części i pieniążki powędrują na leczenie , rehabilitację Antosi , Łucji , Adasia .

Dzieci są pod opieką fundacji, tam zostaną wpłacone pieniążki , aby mogły być wykorzystane na ich leczenie.

Dziękujemy Wszystkim Zaangażowanym .

• Dzień Kobiet

• Dzień Kobiet to wyjątkowy czas, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych.

W naszej szkole nie zabrakło z tej okazji słodkich upominków, ciekawych zabaw oraz mnóstwa ciepłych życzeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za przygotowanie tego święta.

• Słodki kęs

• 13 marca odbędzie się kiermasz ciast - SŁODKI KĘS

Zapraszamy uczniów , rodziców , nauczycieli oraz pracowników szkoły do udziału w kiermaszu i degustacji.

Zebrane pieniążki przeznaczymy na rehabilitację Antoniny Wiśnios , Łucji Antosik i Adama Orlika

Rada Rodziców , Samorząd Uczniowski i Wolontariat SP

• Uroczysty apel

• Życzymy szkole na imieniny ,

Ścian kolorowych i ławek zdrowych,

Wiele hałasu tylko z radości ,

Życzymy szkole dziś !

Właśnie obchodzimy tydzień poświęcony patronowi naszej szkoły - Mikołajowi Kopernikowi.

Z tej okazji, klasy drugie i piąte przygotowały wystep artystyczny.

• Międzyszkolny konkurs o Mikołaju Koperniku

• Jak co roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku.

Wzięło w nim udział 12 uczniów ze stargardzkich szkół.

Wszyscy uczestnicy wykazali się olbrzymią wiedzą. Spośród nich wyłoniono zwycięzców. I miejsce zdobyła Karolina Stanisławska z OSM, II - Milena Iwańczak z SP nr 5, III Laura Kowalik z SP 7.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• PODSUMOWANIE I SEMESTRU

• Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.

Słowa Janusza Korczaka stały się myślą przewodnią naszego apelu, który odbył się 9 lutego 2024r.

Tego dnia zostały wręczone naszym uczniom dyplomy oraz nagrody za najwyższe wyniki w nauce, 100% frekwencję, a także przygotowanie ozdób świątecznych na wystawę bożonarodzeniową.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz zachęcamy do pracy w obecnym semestrze.

Dziękujemy także Radzie Rodziców za zaangażowanie oraz zafundowanie nagród.

• BRAWO JULIA

• Dnia 13 lutego Julia Opałka zdobyła srebrny dyplom (odpowiednik miejsca drugiego) w Konkursie Pianistycznym na „Samodzielne przygotowanie utworu”, oraz srebrny dyplom (odpowiednik miejsca drugiego) w Konkursie Pianistycznym A Vista. A Vista to pierwszorazowe zagranie utworu muzycznego przez wykonawcę czytającego z nut, bez przygotowania, czyli bez wcześniejszego zaznajomienia się z zapisem nutowym utworu.

• Dni Patrona Szkoły

• 19 października to szczególna data .

Mikołaj Kopernik to Wielki Polak i Patron Naszej Szkoły . Corocznie tego dnia rozpoczynamy obchody Dni Patrona Szkoły.

Dziś uroczyście - warta honorowa przy tablicy Mikołaja Kopernika.

Przed nami wiele ciekawych momentów; konkursy plastyczne klasowe i szkolne; Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o M. Koperniku i Układzie Słonecznym, rozmowy , dyskusje o kosmosie, śpiewanie ulubionych piosenek o planetach . Zwieńczeniem będzie uroczysta akademia przygotowana przez klasy II i V i oczywiście rozdanie nagród dla wszystkich biorących udział w naszych przedsięwzięciach.

Dzisiejsze warty honorowe.

Dziękujemy Uczniom za godną postawę

• Wycieczka klas drugich

• Dziś w prawdziwej stolarni pachnącej drewnem mieliśmy okazję poznac pracę stolarza.

Na własne oczy zobaczyliśmy, jak z kawałka sosnowego drewna powstają deski , z których wykonaliśmy przepiękne karmniki.

Był również czas na świetną zabawę w otoczeniu przyrody i zwierząt, które mogliśmy nakarmić.