• Informacje ogólne

    • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Stargardzie przystąpiła do rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, których wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

     Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

     W ramach Laboratoriów Przyszłości Szkoła Podstawowa nr 8 w Stargardzie otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 88 800,00 zł, które w 100 % zostało wydatkowane na zakup pomocy dydaktycznych.

     Dzięki przyznanym środkom możliwy był zakup wyposażenia technicznego oraz pomocy dydaktycznych, m.in. takich jak: drukarka 3D wraz z filamentami oraz laptopem do jej obsługi, mikrokontrolerylutowniceaparat fotograficzny z funkcją kamerygimbalstatywymikroporty z akcesoriami, zestawy nagłaśniające24 okularów VR wirtualne laboratoria przedmiotowe.

      Zakup takiego wyposażenia technicznego pomoże w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

     Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania – zarówno w trakcie obowiązkowych zajęć edukacyjnych, m.in. informatyki, chemii, fizyki, matematyki, techniki, muzyki, a także w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz kół zainteresowań.

      

 • Galeria zdjęć

   brak danych