• HARMONOGRAM

• DNI PATRONA SZKOŁY

WSTRZYMAŁ SŁOŃCE RUSZYŁ ZIEMIĘ POLSKIE GO WYDAŁO  PLEMIĘ

W terminie od 21.02.2022 do 25.02.2022 obchodzone będą Dni  Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie uczniom postaci  Mikołaja Kopernika, jego osiągnięć oraz czasów w których żył.

W związku z tym proponujemy następujące działania do przeprowadzenia z uczniami w okresie poprzedzającym ,,Dni Patrona”:

21.02.2022 - poniedziałek

Zorganizowanie w klasopracowniach gazetek poświęconych postaci Mikołaja Kopernika – odpowiedzialni wychowawcy klas 0 -8.

22 .02.2022 – wtorek

Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas 0-8. Wykonanie prac plastycznych, makiet, plakatów,  rzeźb z masy solnej w dowolnej technice i z wykorzystaniem różnorodnych materiałów na temat:

• PLANETY UKŁADU SŁONECZNEGO
            • PORTRET MIKOŁAJA KOPERNIKA
            • KOSMICZNE RAKIETY

Prace wykonujemy indywidualnie. Każda praca ma zawierać imię, nazwisko, klasę ucznia, który ją wykonał. Prace składamy do dnia 25 lutego 2022 roku. Uczniowie klas 0-3 do wychowawców, klas  4-8 do pani Violetty  Śląskiej – Erens, pani Magdaleny Stachuli  lub do wychowawców.

23.02.2022 – środa

Warta honorowa przy  tablicy Mikołaja Kopernika po dwóch reprezentantów z klas IV – VII – odpowiedzialni wychowawcy klas 4-7. Proszę o wypełnienie harmonogramu warty, dopilnowanie warty uczniów.

Uczniowie w stroju galowym, sztandar, szarfy.

Wystawa prac, przygotowanie dyplomów i nagród – odpowiedzialni  SU.

24.02.2022 – czwartek

Klasowe konkursy wiedzy o M. Koperniku dla uczniów klas I- III - odpowiedzialni wychowawcy.

25.02.2022 – piątek

Podsumowanie tygodnia . Zorganizowanie wystawy plastycznej. Wyłonienie zwycięzców.

Rozdanie nagród – odpowiedzialni SU

Wszystkie prace zostaną wywieszone na tablicach znajdujących się na terenie szkoły i wykorzystane do dekoracji  w czasie obchodów ,,Dni Patrona Szkoły”.

Z góry dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i współpracę: dzieciom, rodzicom i nauczycielom

• Ślę Ci moją walentynkę,

zrób więc do mnie słodką minkę,

daj buziaka albo dwa

i niech nasza miłość trwa, życzy klasa 1A.