• Dekalog

DEKALOG UCZNIA

Szkoły Podstawowej nr 8

w Stargardzie

1. Lubisz boksować? Powinieneś trenować, bo kto innych bije, przyjaźni nigdy nie zażyje. Nie używaj przemocy, bo nikt Ci nie udzieli pomocy.
          2. Nie wymuszaj pieniędzy, bo sam się znajdziesz w wielkiej nędzy.
          3. Palenie i picie skraca życie. Będziesz palił i pił, będziesz miał bardzo mało sił. Gdy już spróbujesz, może być tak, że nie zastopujesz.
          4. Agresja rujnuje, a dobro buduje. Bądź uprzejmy, kulturalny, będziesz miał kolegów fajnych.
          5. Szanuj przyrodę, ona da Ci w naturalnym pięknie nagrodę i urodę. Rybom woda, ludziom zgoda, bez niej nic.
          6. Uśmiechaj się do ludzi, konflikty rozwiązuj pokojowo, wtedy będziesz żył  długo i zdrowo.
          7. Dbaj o kulturę słowa, piękna jest nasza ojczysta mowa.

8. Przestrzegaj norm życia szkolnego i społecznego, wtedy też będziesz miał zagwarantowaną ochronę praw do życia swego.

9. Gdyby Ci przyszła do głowy chęć zniszczenia mienia szkolnego, bądź cudzego, nie rób tego kolego.

10. Przestrzegaj dekalogu szkolnego i innych zachęcaj do tego.