• Wydarzenia 2019/2020

        • Kangur Matematyczny – nasze sukcesy!

           

          W tym roku z uwagi na pandemię Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych odbył się z opóźnieniem i w formie zdalnej. Poszczególne grupy uczestników zmierzyły się z zadaniami konkursowymi nie, jak bywało to zwykle w marcu, a  w pierwszych dniach czerwca.W tym niezwykle popularnym konkursie wzięło udział 11 uczniów z naszej szkoły. Byli to matematyczni pasjonaci z klas II, V, VI, VII i VIII. A teraz… uwaga! Możemy się pochwalić, że dwóch uczniów zdobyło wyróżnienie. To uczniowie klasy 5b- Gracjan Czerczak  i Małgorzata Borowska. Dodatkowo tylko 1 punkt dzielił trzeciego naszego ucznia, Filipa Barteckiego z klasy 5a, od uzyskania wyróżnienia w tym prestiżowym konkursie. Jesteśmy z Was dumni! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!

           

          Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na udział w konkursie i zachęcamy już dziś do dalszego trenowania, bo następna kangurowa okazja za rok!  

           

           

          Maseczki na smuteczki klasy 4a

          Każdy wie, że nie można obecnie wyjść z domu bez maseczki ochraniającej przed koronawirusem. Wiedzą to także uczniowie klasy 4a, bo w ramach zdalnych lekcji wychowawczych poruszamy jak zwykle różne tematy. Teraz, w czasach trwającej pandemii i izolacji od kolegów, koleżanek i rodziny, gdy jesteśmy częściej skłonni do odczuwania smutku, przyda się nam dawka dobrego humoru i śmiechu. Dlatego też czwartoklasiści zabrali się za projektowanie i własnoręczne wykonywanie maseczek rozweselających. Pierwsze dzieła już powstały. Michał Gadomski prezentuje Wam jak krok po kroku wykonać maseczkę ze skarpetki. Natomiast Wiktoria Turczyk wymyśliła, w jaki sposób może rozweselić Was zwykła, jednorazowa dobrze wszystkim znana maseczka. Kolejne "maseczki na smuteczki" dopiero powstają. Gdy tylko będą gotowe na pewno je zobaczycie. A teraz... śmiać się, bo śmiech to zdrowie! 

          Mikołaj Kopernik – Patron Szkoły Podstawowej nr 8

          W dniach od 24 do 28 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 8 odbyły się Dni Patrona Szkoły. Cały tydzień obfitował w wiele działań podjętych przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

          W poniedziałek 24 lutego klasopracownie zostały ozdobione portretami i opisami dotyczącymi twórczości  Mikołaja Kopernika a także makietami i plakatami Układu Słonecznego. We wtorek 25 lutego uczniowie klas 4-8 pełnili honorową wartę przy tablicy upamiętniającej życie Patrona ich szkoły. W środę 26 lutego szkoła została ozdobiona przepięknymi pracami przygotowanymi przez uczniów i ich rodziców w ramach Szkolnego Konkursu Plastycznego „Planety Układu Słonecznego”. W czwartek 27 lutego odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku dla klas III. Natomiast w piątek 28 lutego odbyło się podsumowanie tygodnia i uroczyste akademie dla klas 0-3 i 4-8.

          Tydzień Matematyki

          Tydzień matematyki w naszej szkole przerwany niestety przez... koronawirusa.

          Zaplanowany na 12 marca udział naszej szkoły w OGÓLNOPOLSKIM DNIU MATEMATYKI 2020 pod hasłem "Ziemia się liczy, czyli Ziemia w liczbach" uniemożliwił... koronawirus.

           

          Udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym w SP7

           

          W piątek, 6 marca w stargardzkiej Szkole Podstawowej nr 7 odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas 5 „Myślę, liczę, tworzę”. Udział w nim wzięło 12 szkół i 36 uczniów.

          Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Emilia Kulas z klasy 5a, Małgorzata Borowska i Gracjan Czerczak z klasy 5b. Konkurs odbywał się w dwóch częściach. Najpierw uczestnicy indywidualnie wykonywali zadania matematyczne otwarte i zamknięte, a potem zespołowo rozwiązywali różnego rodzaju łamigłówki matematyczne, a przy okazji świetnie się bawili.

          Nasi uczniowie tak wciągnęli się w matematyczne zagadki, że trudzili się nad nimi korzystając z zasobów Internetu jeszcze tuż przed konkursem na korytarzu. Jednomyślnie twierdzili, że to dla nich odpoczynek i świetna rozrywka.

          W konkursie wyłoniono zwycięzców indywidualnych na podstawie punktów uzyskanych z testu. Na zakończenie tych matematycznych zawodów zsumowano punkty indywidualne z punktami zdobytymi w rywalizacji zespołowej i wyłoniono zwycięzców drużynowych. Co prawda nie udało nam się  stanąć na podium, ale zarówno drużynowo jak i indywidualnie mieliśmy środkowe pozycje. Gdyby przypatrzeć się wynikom dokładniej, to z samej tylko rywalizacji drużynowej zdobyliśmy dokładnie tyle samo punktów, co zwycięska Szkoła Podstawowa nr 1, a tym samym najwięcej ze wszystkich szkół. Tak więc byłoby tu I miejsce. Nie smucimy się więc, nie poddajemy, cieszymy z wyników oraz z udziału we wspaniałej matematycznej uczcie i… trenujemy dalej.

          Serdecznie dziękujemy nauczycielom matematyki z SP7 za przygotowanie konkursu i gościnność.  

           

          Świąteczna paczka

          Szkolne koło PCK po raz kolejny zorganizowało zbiórkę darów świątecznych dla najbardziej potrzebujących osób ze Stargardu. Społeczność szkolna jak co roku aktywnie odpowiedziała na apel czerwonokrzyski. Uzbierane dary opiekun koła przekazał do Zarządu Rejonowego PCK w Stargardzie.

          Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie, a przede wszystkim za wielkie serducho!

          Szczególne podziękowania należą się :

           - Mateusz Woźniak kl.1 a

           - Kuba Wincek kl.1 b

           - Oliwia Kuleta kl.2 b

           - Wiktoria Kotarska kl. 2 b

           - Tymoteusz Manikowski kl.2 b

           - Oskar Podgórski kl. 2 b

           - Gabriel Łodyga kl.2 b

           - Paulina Chawiera kl. 3 a

           - Wiktoria Nowaczyk kl. 6 b

           - Basia Semczyszyn kl. 6 b

           - Agata Ostapiuk kl. 6 b

           - Oliwia Listwan kl. 6 c

           - Karina Zawadzka kl. 7 b

           - Julia Smagowicz kl. 7 b

           - Ola Stachera kl. 8 a

           - Iza Kaczan kl. 8 b

          Wyjazd do teatru w Schwedt

          W dniach 26.11, 28.11 oraz 3.12 br. uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych naszej szkoły wyjeżdżali do teatru w Schwedt na przedstawienie pt.: "Piękna i Bestia" (Die Schöne und das Biest).

          Teatr Uckermärkische Bühnen w Schwedt już od lat przygotowuje z ogromnym rozmachem inscenizacje znanych i lubianych baśni. Zachwyt dzieci wzbudzają  przepięknie wykonane dekoracje, efekty specjalne (m.in. pirotechniczne i laserowe), wspaniała gra aktorów i oczywiście ich stroje. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale miały również wspaniałą okazję by sprawdzić swoje umiejętności językowe, przyglądając się utworowi, który najczęściej  już wcześniej poznały. Pomocą w lepszym zrozumieniu treści przedstawienia był także udział polskiego aktora, który w ciekawy i zabawny sposób, w formie wtrąceń dodatkowo przybliżał i komentował je w języku polskim.

          Po przedstawieniach udawaliśmy się do pobliskiego centrum handlowego, które  w tym czasie jest już pięknie przygotowane do zbliżających się świąt. Szczególną atrakcją centrum jest Weihnachtsmarkt z oryginalnymi, typowymi dla tradycyjnej kultury niemieckiej ozdobami świątecznymi.

          Za każdym razem, udało się nam powrócić do Stargardu w niemalże już świątecznym nastroju,  przywożąc ze sobą piękne wrażenia  oraz wiele ciekawych zakupów i pamiątek.

          Jesienna przygoda z poezją

           

          19 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. Jesienna przygoda z poezją, w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VIII z SP4, SP5, SP7, SP8 oraz SP11. Konkurs poprzedziło przedstawienie muzyczne szkolnej grupy teatralnej Maska w reżyserii pani Ewy Wiaderek. Było ono pięknym nawiązaniem do pojawiającej się każdego dnia w naszym codziennym życiu poezji w muzyce.
          Uczestnicy prezentowali wiersze wybrane według własnego uznania przez siebie i swoich nauczycieli. Niezwykłe występy młodych recytatorów były oceniane przez panią Beatę Śpiechowicz oraz pana Marcina Rumińskiego, którzy na co dzień pracują w Książnicy Stargardzkiej. Cennymi radami i wskazówkami zachęcali uczniów do kontynuowania swej przygody z poezją, która uczy niezwykle potrzebnej w tych czasach wrażliwości oraz umiejętności dostrzegania uczuć drugiego człowieka.
          W konkursie zwyciężyła Paulina Pryciak z SP7, miejsce drugie zajęła Zuzanna Woźniak z SP11, natomiast Tymoteusz Gralak z SP4 zajął miejsce trzecie. Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom serdecznie dziękujemy.

           

          Szkoła do hymnu

          8 listopada nasza szkoła wzięła udział we wspaniałej, patriotycznej, ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Szkoła do hymnu”. Tego dnia, dokładnie o godz. 11.11, wspólnie z innymi szkołami w całym kraju zaśpiewaliśmy nasz hymn narodowy, jakim jest „Mazurek Dąbrowskiego” i uczciliśmy tym samym kolejną, już 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123. latach niewoli w 1918 roku.

           

           

          Szkolny Konkurs Recytatorski- Jesienna przygoda

          W środę 30 października odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. Jesienna przygoda z poezją dla klas IV-VIII. Miłośników poezji nie brakowało, dlatego tego dnia mogliśmy przyglądać się prawdziwej poetyckiej uczcie. Uczestnicy prezentowali wiersze o dowolnej tematyce od tych bardzo znanych poświęconych miłości do ojczyzny po utwory bardzo humorystyczne i wesołe. Miejsce pierwsze ex aequo zajęły Maja Grygorcewicz oraz Julia Knez. Natomiast wyróżnienia otrzymały dwie uczennice Julia Felska oraz Daria Matynia.

          Szkoła pamięta

          „Szkoła pamięta” to kolejna akcja koła wolontariatu. Znicze zebrane od uczniów zostały postawione na nagrobkach, których już nikt nie odwiedza. Wolontariusze uczcili również pamięć obrońców Stargardu, i odwiedzili nagrobek dzieciątka NN. Wielkie podziękowania dla naszych uczniów za przyniesione znicze, a dla wolontariuszy za poświęcony czas i pracę na cmentarzu!

          Niosę pomoc

          Nasza szkolna grupa młodych, fantastycznych, odważnych ratowników, która uczestniczy w programie innowacyjnym „Niosę pomoc”, dziś po raz pierwszy na przerwach uczyła kolegów i koleżanki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z zakresu resuscytacji krążeniowo - oddechowej dziecka i osoby dorosłej, pozycji bocznej bezpiecznej, zachowania podczas zadławienia/zakrztuszenia oraz sposobu transportu osoby nieprzytomnej z auta. Szkolenia będą zajęciami cyklicznymi dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
           

          Buda dla Schroniska

          Bartek Stachera i Mateusz Siwiec to uczniowie klasy 7a i zarazem członkowie szkolnego koła wolontariatu. Przy wsparciu pana Waldemara Woźniaka- nauczyciela techniki i pomocy najbliższych zbudowali budę dla psów ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kiczarowie.
          Chłopcy, jesteście WIELCY!

          Warsztaty tworzenia komiksów

          Grupa uczniów kl. VIIa i b uczestniczyła w warsztatach tworzenia komiksów, które mają przygotować ich do udziału w konkursie organizowanym przez PODN w Stargardzie, a patronat nad nim objął Starosta Stargardzki.

          Warsztaty teatralne

          Grupa teatralna "Maska" wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Panią Marię Gąsowską z Książnicy Stargardzkiej. Zajęcia prowadziła aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie Pani Maria Dąbrowska. Młodzi aktorzy mogli wcielić się na chwilę w kogoś innego np. bohaterki książki "Pasztety do boju" Clémentine Beauvais.

          Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie MatEmaTyk

          W drugiej połowie października chętni uczniowie z klas 4-6 sprawdzali swoje matematyczne umiejętności biorąc udział w konkursie "MatEmaTyk'". Jest on organizowany co roku przez Międzynarodową Szkołę Matematyki 2+2 w Szczecinie. Patronat nad konkursem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty. W naszej szkole uczniowie przystąpili do niego z ochotą, o czym świadczyć może chociażby liczba uczestników. Było ich aż niemalże czterdziestu . A ponoć matematyka to jeden z najbardziej nielubianych, trudnych przedmiotów. Nasi uczniowie chyba obalili ten mit i pokazali, że matematyki wcale się nie boją. Zadania rozwiązywali pod czujnym okiem naszych nauczycieli: pani Anny Koniecznej i Izabeli Nowak. Temat przewodni konkursu brzmiał: „Zagadki matematyczne i logiczne”. Dla laureatów organizator przewidział nagrody. Nie to jest jednak dla naszych wspaniałych, odważnych uczniów najważniejsze. Liczy się dobra, matematyczna zabawa. Zachęcamy ich więc do udziału w różnych konkursach, dzięki czemu mają kolejną okazję, aby przekonać się, że matematykę da się lubić! Na wyniki czekamy do 12. listopada, ale już dziś gratulujemy udziału w konkursie! 

           

          Gość specjalny w klasie IVa

           

          Dzień Komisji Edukacji Narodowej był doskonałą okazją do tego, aby uczniowie klasy 4a porozmawiali na lekcji wychowawczej nie tylko o zawodzie nauczyciela, ale i o wielu innych, w tym o zawodach swoich rodziców. Był to też dobry moment, aby czwartoklasiści zdradzili swoje plany zawodowe. Może się wydawać, że to jeszcze bardzo odległa przyszłość, ale czas szybko i niepostrzeżenie leci. Warto więc pomyśleć o tym już teraz, czy po prostu pomarzyć. Niektórzy nie potrafili jeszcze powiedzieć kim będą, gdy dorosną, ale większość okazała się mieć sprecyzowane swoje plany zawodowe. Choć preferencje co niektórych zmieniły się lub pojawiły po spotkaniu z naszym gościem specjalnym.

          Otóż niespodzianką była wizyta fotografa i grafika komputerowego pana Marcina Fedorowicza - taty jednego z uczniów klasy 4a- Igora. Nasi czwartoklasiści dowiedzieli się na czym zawód fotografa polega dziś, a na czym polegał kiedyś. Usłyszeli, jakie umiejętności i wiedzę trzeba posiadać oraz jakie szkoły trzeba ukończyć, aby zostać fotografem. Dowiedzieli się również, jakie rodzaje zdjęć wykonuje fotograf, jak je się obrabia i drukuje. Mieli okazję poznać rodzaje papieru, na którym można drukować zdjęcia zależnie od potrzeb. Zobaczyli ponadto fotografię jako sztukę i obejrzeli zdjęcia artystyczne prezentowane na wystawach. Przy okazji dowiedzieli się, że ich kolega Igor też ma kolekcję wykonanych przez siebie artystycznych zdjęć, które zaprezentowane były na wystawach. Uczniowie 4a zobaczyli także w jaki sposób wykonuje się zdjęcia. Niesamowitą atrakcją było to, że mogli je także zrobić sami pozującym koleżankom i kolegom. Powstały więc zdjęcia klasowe i małych grupek, poważne i śmieszne. Poza tym mamy też zdjęcia indywidualne i wykorzystamy je do zrobienia naszego klasowego kalendarza urodzin.

          Bardzo dziękujemy panu Marcinowi za to, że zechciał być naszym gościem. To było wspaniałe, pełne niezapomnianych wrażeń doświadczenie. Czekamy na kolejnych rodziców, którzy zechcieliby zaprezentować nam swój zawód.

           

           

          Święto Komisji Edukacji Narodowej

          14 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który został uświetniony występem Koła Teatralnego "Maska" z teatralno-muzycznym spektaklem wyreżyserowanym przez panią Ewę Wiaderek.

          Półfinały powiatu w piłce nożnej chłopców

          10 października na stadionie AP Błękitni przy ul. Ceglanej zostały rozegrane półfinały powiatu w piłce nożnej chłopców. Chłopcy z naszej szkoły rozegrali trzy mecze, z których dwa wygrali i jeden zremisowali zajmując pierwsze miejsce w grupie i awansując do ścisłego finału, w którym to- 15 października, po zaciętych meczach, zajęli czwarte miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że Konrad Więcek zdobył 9 bramek i został Królem strzelców! Gratulacje dla całej drużyny!
          R
          eprezentacja szkoły wystąpiła w składzie: Artur Lechowicz, Adam Cieplak, Konrad Więcek, Wojtek Bryszewski, Filip Wiklak, Dawid Wesołowski, Hubert Niewiadomski, Maciej Michniacka i Grzegorz Martynowski.

          Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          4 października odbyła się IX edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do udziału w tej wspaniałej matematycznej akcji, której koordynatorem była pani Anna Konieczna.Tabliczkę mnożenia trenujemy codziennie, ale w pierwszym tygodniu października ćwiczyliśmy ją jeszcze bardziej intensywnie na różne sposoby i nie tylko na lekcjach. Między innymi, przez cały tydzień wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły podczas przerw mogli udawać się do sali komputerowej, aby, pod czujnym okiem pani Izabeli Nowak, ćwiczyć tabliczkę z wykorzystaniem programu multimedialnego. Po prawidłowym wykonaniu wszystkich zadań w określonym czasie uczniowie otrzymywali tematyczny dyplom. Chętnych nie brakowało. Ponad dwadzieścia dyplomów wypełniło tablicę laureatów na szkolnym korytarzu. Dyplom uprawniał uczniów do zostania egzaminatorem podczas piątkowego finału akcji. Ostatecznie wyłoniono również zwycięzców z najlepszymi czasami. Na poziomie klas IV zwyciężyła Maja. Na poziomie klas V-VI najlepszy wynik uzyskał Cezary Lampart z klasy 5a. W klasach VII najlepsza okazała się Klaudia Miś z 7b, a w VIII Łukasz Nowotarski z 8b. Zwycięzcy podczas uroczystego apelu otrzymali dyplomy mistrzów i nagrody.

          To nie koniec matematycznych atrakcji. Uczniowie wzięli także udział w mistrzostwach poszczególnych klas w tabliczce mnożenia przeprowadzonych przez naszych nauczycieli matematyki. Każda klasa ma więc swoich mistrzów w tej dziedzinie. Ponadto w dniu finałowym w naszej szkole podczas przerw krążyły Patrole Egzaminacyjne. Laureaci multimedialnego konkursu przepytywali ze znajomości tabliczki mnożenia społeczność uczniowską, ale także nauczycieli i innych pracowników szkoli czy także napotkanych rodziców. W ten sposób można było zdobyć certyfikat eksperta.

          Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia za nami, ale my oczywiście nie zakończyliśmy treningów z tabliczką mnożenia, bo:

          W naszej szkole każdy uczeń wie,

          że tabliczka mnożenia w życiu przyda się.

          Nie każdy jeszcze dobrze ją zna,

          Więc ważne zadanie codziennie ma.”

           

          Wybór Najsympatyczniejszych Chłopców

          Już tradycyjnie w naszej szkole- 30 września dziewczynki decydują o tym, kto, sposób męskiej części naszych podopiecznych, zdobędzie zaszczytny tytuł Najsympatyczniejszego Chłopca. W tym roku zwycięzcą plebiscytu na poziomie klas IV-VIII został Kamil Lizak (VIIIb), na drugim miejscu uplasowali się aż trzej chłopcy z klasy VIc- Dawid Cendrowski, Karol Bartkowiak i Kornel Pilarski, a trzecia pozycja przypadła Filipowi Bartkowiakowi (VIb) i Piotrowi Lichaczowi (VIIa). Natomiast wśród młodszych uczniów tym Najsympatyczniejszym został wybrany Mateusz Woźniak (Ia), tuż za nim znalazł się Wiktor Kołba (IIb), a na trzecim miejscu uplasował się Bartek Bartecki (IIIa). Wszystkim chłopcom serdecznie gratulujemy zdobycia tak wspaniałego tytułu!

  • Galeria zdjęć

      brak danych