• Wydarzenia 2021/2022

DZIEŃ ZIEMI

KONKURS RECYTATORSKI

UCZNIÓW RADY NA ODPADY

MNIEJSZOŚCI NARODOWE I ETNICZNE - PROJEKT EDUKACYJNY Z WIEDZY O SOŁECZEŃSTWIE W KLASACH VIII

WYCIECZKA KLAS III

Ale frajda

Warsztaty w Bastei

Wiosenne klimaty w SP 8

Biegłość liczenia w klasie I A

The 17th of March St. Patrick

DZIEŃ KOBIET

Herb mojej rodziny - projekt edukacyjny z historii w klasie V

Sztandary powstania styczniowego - projekt edukacyjny z historii                 w klasach VII

Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Wspieramy Ukrainę

DNI PATRONA SZKOŁY

WALENTYNKI

Wycieczka klasy VI a

Dokarmianie ptaszków zimą

,,Niebiańska Ósemka'' - Dzień koloru niebieskiego

To był udany dzień.

Chlebki upieczone .

Dzieciaki szczęśliwe

KOTYLIONY

Pierwszaki dzielnie przygotowują się do Dnia Niepodległości. Nasze własnoręcznie wykonane kotyliony.

,,NIOSĘ POMOC''

Kolejną lekcję z udzielania pierwszej pomocy przeszła klasa 3a. Ratowniczki z grupy „Niosę pomoc” nauczyły dzieci sposobów przetransportowania osób przytomnych. Na koniec odbyło się przypomnienie z pozycji bocznej bezpiecznej.

Szkolne obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych.

Klasy 3  w domu chleba w Marianowie

Klasy czwarte szaleństwa na basenie

Wiemy jak zdrowo jeść i dobrze się bawić. Lekcja w klasie 2b promowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

Koło wolontariatu w sobotnie przedpołudnie na cmentarzu dba o nieodwiedzane groby.

Pozycja boczna bezpieczna w kl. 1b . Cała klasa zdała celująco

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Akademia pasowania na ucznia szkoły.

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Wytrwale ćwiczyli podczas prób.
          12 października 2021 roku od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej nr 8 w Stargardzie. Uczniowie klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali, czarodziejski ołówek, reprezentanci Samorządu Uczniowskiego - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
          Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, na którą składały się piosenki, zadania , pytania dotyczące naszej ojczyzny.
          Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów, nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania nastąpiła ceremonia pasowania na ucznia i uczennicę szkoły. Po części oficjalnej uczniowie otrzymali dyplomy, zakładki do książek a także szkolne legitymacje.
          Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia i słodkie przyjęcie przygotowane przez rodziców.
          Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

WYCIECZKA KLAS V i VI

To był udany dzień !!!!! Dnia 7 października klasy 5 a i 6 a uczestniczyły w super fajnej , szkolnej wycieczce. W SCK uczniowie obejrzeli film "Mała Wielka Stopa 2", dzielnie kibicując bohaterom w ratowaniu rezerwatu przyrody. Później wyruszyli szlakiem Klejnotu Pomorza. Uczniowie poznali stargardzkie zabytki oraz związane z nimi legendy. Wycieczka została zwieńczona w samym sercu Stargardu, na Starym Mieście wysłuchaniem hejnału zagranego z wieży Kościoła Mariackiego. To był udany dzień!

Zerówki dla Filipka pomagamy!!

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA:

W dniach 4-10 października 2021 roku, z inicjatywy SU przeprowadzamy zbiórkę żywności i artykułów dla zwierząt w schronisku w Kiczarowie. Czas zbiórki nie jest przypadkowy, dnia 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Dzielmy się tym, co mamy!!

DZIEŃ CHŁOPAKA:

30 września SP8 pamiętało o swoich dżentelmenach . W tym roku szkolnym królowało hasło Dzień Chłopaka- Dzień Krawata. W poszczególnych klasach odbyły się gry i zabawy,nie zabrakło prezentów i uśmiechów. Świetlica szkolna zorganizowała ten dzień także na wesoło. Chłopcy jeszcze raz 100 lat !!! Dziewczyny SP8

WYCIECZKA KLAS VII i VIII:

Klas VII I VIII na projekcji filmu „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego.

Dzień Spadającego Liścia w Zeróweczkach.