• WEBINARIUM - BEZPIECZNY SENIOR - JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ W INTERNECIE                      

         

        Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej organizuje 22 stycznia 2024 roku (17:00-18:30) webinarium (seminarium online) dla seniorów i ich opiekunów „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie”.

         

        W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dniem Dziadka może być to również wspaniała okazja, by spędzić wspólnie czas, a także zaoferować wsparcie techniczne wnucząt i tym samym umożliwić seniorom zdobycie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w Internecie. 

         

        Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy - link do strony z odnośnikiem do ww. formularza:

        https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=87425&p_id=18

        Celem webinarium jest przekazanie w przystępny sposób wiedzy na temat zagrożeń na rynku finansowym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

         

         

        Zalecenia Wojewody Zachodniopomorskiego: Zalecenia_Wojewody_Zachodniopomorskiego_dot._dzialan_w_okresie_zimy_i_ferii_zimowych_2024_r..pdf

         

        #MojaSzkołaZdrowaSzkoła: artykul_prasowy_PSSE_Stargard(1).docx

         

        OMDLENIA: 

        ulotkaomdlenia.pdf

        Postępowanie w przypadku połknięcia ciała obcego:

        Materialy_edukacyjne_dot._postepowania_w_sytuacji_polkniecia_przez_dziecko_ciala_obcego-2.pdf

         

        Godzina dostępności nauczycieli: godzina_dostepnosci(1)(2).docx

         

        Szczepienia przeciw chorobom zakaźnym.

        Materiały dostępne są na stronie internetowej: http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/szczepienia-przeciw-chorobom-zakaznym-materialy-informacyjne-gis/

         

        Spis obowiązujących podręczników na rok szkolny 2022/2023

        We wrześniu uczniowie klasy 1,2 3, 4 ,5 ,6 ,7, 8 otrzymają bezpłatne podręczniki

        do wszystkich przedmiotów poza religią.

        UWAGA RODZICE KLAS „0”

        Podręczniki , karty pracy rodzice kupują samodzielnie we własnym zakresie.

         

        Aktualny spis podręczników pod linkiem: 2022_AAAKTUALNE_OBOWIaZUJaCE_PODRECZNIKI.docx

         

        PEDIKULOZA - czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie

        Więcej informacji pod linkiem: pedikuloza-wszawica.pdf

         

        Szanowni Państwo!


        Pragniemy poinformować, że na terenie subregionu koszalińskiego realizowany jest program „Stop HPV w subregionie stargardzkim” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.
         

        Realizacja projektu stanowi odpowiedź na istotny problem zdrowotny występujący na terenie województwa zachodniopomorskiego, tj. wirus HPV. Jest to wirus brodawczaka ludzkiego, czyli stan przednowotworowy lub nowotwór szyjki macicy, który jest drugim najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet    i trzecią co do częstości przyczyną zgonów na świecie. W Polsce województwo zachodniopomorskie plasuje się na drugim miejscu pod względem najwyższej umieralności z powodu tego typu nowotworu. Obszar realizacji projektu obejmuje subregion stargardzki, powiatów: stargardzkiego, choszczeńskiego, pyrzyckiego, myśliborskiego, gryfińskiego.
         

        Główne założenia projektu to bezpłatne spotkania edukacyjne oraz szczepienia profilaktyczne odgrywające kluczową rolę w zmniejszeniu zagrożenia zachorowalności na HPV.
         

        Szczepienia profilaktyczne skierowane są do grupy 1203 dziewczynek, które            w latach 2021-2022 rocznikowo osiągną wiek 12 lat oraz mieszkają i/lub uczą się  w szkołach podstawowych posiadających jednostkę prawną na terenie realizacji projektu (ok. 144 szkół). Działania, które będą realizowane w ramach projektu stanowią kompleksową profilaktykę HPV.

        Są to:
        - działania informacyjno-promocyjne skierowane do wszystkich szkół podstawowych oraz jednostek POZ, znajdujących się na terenie realizacji projektu. Celem tych działań jest zwrócenie uwagi nastolatek i ich rodziców/opiekunów prawnych na istotę problemu HPV, konieczność profilaktyki oraz potrzebę wykonywania profilaktycznych szczepień.
        - działania edukacyjne – przed przyjęciem szczepienia każda uczestniczka i jej rodzic/opiekun prawny poinformowani zostaną o profilaktyce zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) oraz zagrożeniach zdrowotnych z nim związanych. Każdy rodzic/opiekun prawny otrzyma broszurę edukacyjną.
        - konsultacje lekarskie poprzedzające szczepienia – będą obejmowały badanie lekarskie uczestniczki oraz wywiad z rodzicem/opiekunem prawnym dziecka. Wszystkie konsultacje będą prowadzone przez lekarza
        POZ.
        - szczepienia – będą obejmowały 2 dawki podane w odstępie 6 miesięcy.

         

        Szczepienia będą wykonywane w placówkach POZ znajdujących się na terenie realizacji projektu.
         

        Rekrutacja trwa!!! Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o zgłaszanie chęci udziału za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie projektu:
        http://stophpv.eu/zachodniopomorskie/wybierz-subregion/subregionkoszalinski/jak-dolaczyc-do-projektu/ lub poprzez kontakt z przychodniami współpracującymi przy projekcie, w tej chwili: – NZOZ WIATROW, ul. Niedziałkowskiego 2B/5, 73-200 Choszczno, nr tel. kontaktowego: 601 529 311

         

        Okres realizacji projektu: 01.06.2021 - 31.12.2022 roku.
        Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej:
        http://stophpv.eu/zachodniopomorskie


         

  • Galeria zdjęć

      brak danych