• Sukcesy naszych absolwentów

• PIOTR STAWSKI

Zawodnik stargardzkiego klubu Berserker Team i jednocześnie trener sekcji Berserkers w Irlandii Piotr Stawski ponownie zabłysnął na krajowych mistrzostwach Irlandii w submissions.

W kategorii +92 kg zawodników zaawansowanych Piotr stoczył cztery walki. Dzięki zwycięstwom zajął 1. miejsce. Także w kategorii absolute, gdzie wygrał trzy pojedynki, jego łupem padł złoty medal.
          Inny z zawodników, podopieczny Piotra Stawskiego, Litwin Kris zwyciężył w grupie nowicjuszy, również wygrywając cztery walki w kategorii do 92 kg.
          W zawodach startowało około stu zawodników różnych narodowości.

SEBASTIAN KRÓL

W dniu 17.11.2007r w Hali Sportowej przy I Brygady odbył się II Stargardzki Turniej Karate Shotokan dla dzieci i młodzieży. W Turnieju uczestniczyło 70 zawodników z 8 Klubów Karate naszego Regionu, gościliśmy także ekipę z Rumii i z Niemiec. Rozegrano 13 konkurencji z podziałem na kata (prezentacja formy) i Kumite (walka), które sędziowało 10 sędziów pod kierunkiem sędziego klasy międzynarodowej w systemie WSKA Jarosława Prządki.

Puchar Prezydenta Miasta Stargardu Szczecińskiego zdobył Klub Karate SHOBU-KAN ze Stargardu Szczecińskiego, najlepszą zawodniczką Turnieju została Emilia Berenika Prządka a najlepszym zawodnikiem Turnieju został Karol Malec – zawodnicy zdobyli złote medale zarówno w konkurencji Kata jak i Kumite.

Król Sebastian - repezentujący Klub Karate SHOBU-KAN Stargard Szcz. zdobył II miejsce (w kategorii indywidualnej chłopców, wiek 14-15 lat).

SANDRA MALINOWSKA

Sportowcem Stargardu 2010 roku została siedemnastoletnia zawodniczka LLKS Pomorze Stargard Sandra Malinowska, która w ubiegłym roku była czwarta w Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Singapurze w rzucie młotem.

(2012r.) W Zimowym Pucharze Europy Sandra Malinowska rzuciła młotem na odległość 60,05 m. Reprezentantka LLKS „Pomorze" ustanowiła w ten sposób swój nowy rekord życiowy.
          Zawody w Czarnogórze stanowiły dla Sandry pierwszy ważny start w tym roku. Podopieczna Marka Różyczki ciężko trenowała już od kilku tygodni zgodnie z złożeniami przygotowanymi przez trenera, a ostatnie 10 dni przed imprezą spędziła na obozie w Spale.
          Choć Sandra wciąż jest juniorką, w Zimowym Pucharze Europy znalazła się grupie B seniorek, gdzie zmuszona była konkurować z kilkoma starszymi zawodniczkami. Jako jedna z dwóch występujących tam reprezentantek Polski pokazała się z rewelacyjnej strony. Pierwsze rzuty w jej wykonaniu nie zapowiadały sukcesu, jaki nastąpił przy czwartym podejściu. Młot wylądował w odległości 60,05 m, co dało Sandrze szóste miejsce i najlepszy wynik uzyskany w jej dotychczasowej karierze.